• REALIZOWANE PROJEKTY

Krajowy Program "ZANMIĘ? ZNAM JE!";

Ogólnopolski Program "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?";

Konkurs "PRZEPIS NA ZDROWE FAST-FOOD";

Ogólnopolski Program "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ".

PROGRAMY PROFILAKTYCZNE:

DOMOWI DETEKTYWI;

RODZINA NA TAK;

UNPLUGGED.

Zajęcia wspomagające dla uczniów klas 7a, 7b, 8a i 8b.

Zajęcia wspomagające mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

Zajęcia będą organizowane:

• wyłącznie z obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, ujętych w ramowych planach nauczania dla danego typu szkoły: język polski, język angielski i matematyka
          • dla grupy liczącej nie mniej niż 10 uczniów (w przypadku małych szkół podstawowych – nie mniej niż 5 uczniów) grupy utworzono na podstawie składanych przez rodziców deklaracji udziału w zajęciach;
          • plan zajęć znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Przedszkole

2.Czytanie na dywanie w przedszkolu i w domu/ oddziały w Bytnicy (koordynator Monika Korytkowska)

3.Rekomendowany program "ZIPPI"/ realizatorki Monika Korytkowska i Elżbieta Plichta

Szkoła

1.Cukierek za życzliwość - I Ty możesz zostać wolontariuszem (koordynator Ks. Piotr Juckiewicz).

2.Aktywna tablica - program rządowy.

3.Szkoła Wolna od dopalaczy (koordynator Beata Sebastianowicz),

4."Wspomaganie dyrektorów szkół podstawowych w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego nad procesem kształcenia w szkole podstawowej" (program Lubuskiego Kuratora Oświaty)/ koordynator Aneta Magdziarz

5.Rekomendowany program "Jaś i Małgosia" dla klasy IV/ realizator Patrycja Pierzchalska

Przedszkole Budachów, Bytnica

1.Kształtowanie i rozwijanie u dzieci kompetencji kluczowych (projekt z funduszy unijnych).