• Bookflix czyli co nam polecicie do czytania?

• Pierwsza odsłona ogólnopolskiego projektu czytelniczego w naszej bibliotece szkolnej!

Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka", którego pomysłodawcą jest czasopismo "Biblioteka w Szkole".

Zadanie polega na przygotowaniu plakatu, nawiązującego do strony startowej popularnej platformy streamingowej  z filmami i serialami czyli Netflixa.

Plakat ma przedstawiać książkę, którą polecacie do przeczytania koleżankom i kolegom.

Plakat (podpisany) proszę oddać do biblioteki szkolnej do 15 grudnia 2023r.

Wzór karty do pobrania w bibliotece.

Polecajki zostaną zaprezentowane 22 grudnia 2023r. na bibliotecznej tablicy.

• Biblioteczne nowinki.

• Biblioteka to miejsce w którym nie tylko wypożyczysz szkolną lekturę czy ciekawą książkę do poduchy to miejsce, które zmieniam dla Was.

Pierwsze świąteczne akcenty zagościły dzisiaj na półkach , a dla chętnych i lubiących słodycze konkurs "Czytelniku, policz cukierki w słoiku".

Zapraszam codziennie od 7.30 do 9.30.

A.M.

• Jeżyki ach jeżyki ...

• Zajęcia na kółku plastycznym prowadzonym przez Panią Małgorzatę Dubiel nie mogą być nudne ... piękne jeżykowe prace powstały na środowych zajęciach.

• Lekcja odwrócona

• Oswajamy się z tak trudnym zagadnieniniem jak ułamki i ... pracujemy podczas odwróconej lekcji. Uczniowie kontra uczniowie. Lekcja jak widać udana i ... SMACZNA. Pani Joanna Wasiliszyni uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Bytnicy.

• DZIEŃ PIŻAMY

• "W naszej szkole 15 listopada

będzie dzień wesoły.

Wyglądajmy jak śpiące anioły.

Wszyscy się odważamy

i zakładamy swe piżamy!"

znalezione w internecie

W tym dniu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, pod opieką Pani Magdaleny Muńko i Pani Pauliny Mykieciuk będą sprzedawać ciasto (porcja ciasta 5zł.) zebrane fundusze zostaną przekazane Fundacji  GDY LICZY SIĘ CZAS.

Wspomagamy leczenie dzieci onkologicznie chorych. Piżamy górą!

Dziękujemy za zaangażowanie - nauczycielom , rodzicom i uczniom.

• "Jesień"  - konkurs biblioteczny.
          • "Jesień" - konkurs biblioteczny.

• "Napisz wiersz o Jesieni, przepisz na własnoręcznie ozdobioną kartkę" - w konkursie udział wzięło sześcioro uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a wiersze zostaną umieszczone na stronie internetowej i tablicy bibliotecznej.

Klasa I: Maria Truchan, Olaf Truchan;

Klasa II: Lena Mielcarek;

Klasa III: Lilianna Flis;

Klasa V: Hanna Mietlicka;

Klasa VI: Aurelia Iwanowska.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 16 października 2023r. był wyjątkowym dniem. To podwójne święto w naszej szkole, święto pracowników oświaty oraz uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Bytnicy. W holu tłumnie zebrali się rodzice, gościliśmy również wójta Gminy Bytnica - Pana Sebastiana Bartczaka.

• Lekcja odwrócona

• Matematyka nie musi być nudna, trudna i straszna ... lekcje odwrócone u Pani Joanny Wasiliszyn cieszą się jak widać dużym powodzeniem. Tu klasa VIII Szkoły Podstawowej w Bytnicy.