• Sówki Mądre Główki- Międzynarodowy Dzień Strażaka

• W poniedziałek, 6 maja 2024 r.  dzieci miały okazję spotkać się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Budachowie.

Dzięki życzliwości strażaków, przedszkolaki mogły obejrzeć prawdziwy wóz strażacki, strój strażaka oraz niezbędne w tym zawodzie narzędzia oraz utrwaliły sobie numer alarmowy. Wysłuchały również informacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci dowiedziały się także, w jakich sytuacjach wzywa się straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych czy usuwania gniazd szerszeni i os. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów  oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego oraz lanie wody wężem strażackim, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej.

Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały strażakom 100 lat, wręczyły laurkę oraz medale Superbohatera. Dziękujemy strażakom z OSP w Budachowie za zaproszenie, miłe i pouczające spotkanie, a także za cudowne upominki dla dzieci. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

• Mali Odkrywcy/Ogólnopolska kampania „Cała Polska czyta dzieciom”

• ,,Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki.

Jeśli chcesz, żeby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”.

Albert Einstein

,,Na świat przychodzi Azul. Mała, urocza i ... niebieska niedźwiedzica. Z powodu koloru swojego futra jest uznawana za odmieńca, który nie zasługuje na przyjęcie urodzinowe, udział w zawodach, a nawet na przyjaźń. Mimo, że Azul jest świetna w biegach, łapaniu motyli i łowieniu ryb, to inne niedźwiedzie nie chcą się z nią bawić, a nawet knują intrygi za jej plecami...'' To doskonała książeczka do rozmowy z dzieckiem o tolerancji. Pierwsza  próba nauczenia malucha otwartości na inność i oryginalność. Nie każdy z nas musi być taki sam !

• Mali Odkrywcy/Majowe Święta Narodowe

•   ,,Witaj Majowa Jutrzenko''

Obchody świąt narodowych: 1 Maj Święto Pracy, 2 Maj Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i  3 Maja Rocznica Uchwalenia Konstytucji

,,Majowa Jutrzenka''