• Świąteczny Kiermasz

• Samorząd Uczniowski przygotował świąteczny kiermasz dla Rodziców.

Czego tam nie było: ozdoby choinkowe wykonane na drukarce 3d #LaboratoriumPrzyszłości, ręcznie malowane kartki świąteczne, obrazki wykonane przez uczennicę Martynę Wachowicz klasa IV SP, ciasta upieczone przez nauczycieli i wiele, wiele innych atrakcji :-)

Uczniowie oraz opiekun SU Pani Magdalena Muńko, dziękują za tak duże zainteresowanie stoiskiem.

• LUBUSKIE NA SPORTOWO

• 6. grudnia 2022r. miała miejsce druga tura sportowych zmagań w ramach projektu LUBUSKIE NA SPORTOWO.

Uczniowie wrócili zadowoleni, a my szkolna brać gratulujemy 3 miejsca na podium!

Podziękowania należą się także Paniom Annie Flis i Beacie Sebastianowicz, które przygotowały naszą drużynę do sportowych zmagań.

Finał Lubuskie na Sportowo

• Pierwszy Szkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy

• Pani Katarzyna Kudlak przygotowała wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariuszy, turniej szachowy. Na szachownicy stanęli uczniowie, którzy rozegrali partię szachów.

Coś nowego i świeżego, ale bardzo się nam wszystkim podobało!

• Przygotowania do LUBUSKIEGO NA SPORTOWO

• W dniu 28.11.br. uczniowie klasy V biorący udział w programie Lubuskie na Sportowo w konkurencji tenis stołowy, mogli zagrać z osobami trenującymi tę dyscyplinę, zarówno zawodowo jak i rekreacyjnie. Do szkoły została zaproszona Pani Grażyna Fieńko - sekretarz Gminy Bytnica i Pan Piotr Niemiec - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica.

Goście rozpoczęli od rozgrzewki, następnie zaprezentowali grę na tak wysokim poziomie, że przełożyło się to na motywację do treningów u naszych uczniów.

Poprawa techniki i gra z gośćmi na pewno przyniesie korzyści i zachęci do dalszego rozwoju swoich umiejętności.

Dziękujemy  Pani Grażynie Fieńko i Panu Piotrowi  Niemiec i zapraszamy częściej.

Akcję przygotowała Pani Beata Sebastianowicz.

• Przedszkolacy witają Św. Mikołaja

• 6 grudnia  pojawił się długo oczekiwany gość Św. Mikołaj . Na jego wizytę dzieci czekały cierpliwie od samego rana. Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Witamy Św. Mikołaja

Papierowy bałwanek - super zabawa

• Lekcja historii

• Coś niesamowitego cud się wydarzył ... bogowie starożytni zstąpili z nieba i są wśród nas.

Odwiedzili dzisiaj naszą małą społeczność uczniowską, abyśmy poznali ich moc.

Klasa V SP pod okiem Pani Olgii Wójcik.

• Andrzejki, Andrzejki ... wróżby i zabawa!

• Uczniowie naszej szkoły tłumnie przybyli na zabawę andrzejkową w klimacie znanego wszystkim Harrego Pottera. Zabawie, śmiechom i emocjom nie było końca.

Dla zmęczonych i głodnych w sklepiku przygotowane było pyszne ciasto, napoje, popcorn. Usatysfakcjonowani mówimy dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i opiekunowi Pani Magdalenie Muńko.

• Pomagamy bezdomnym zwierzętom

• W środę 1. grudnia odwiedziliśmy Przytulisko zwierząt w Osiecznicy. Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą hojnością, przynieśli ogromną ilość karmy, kocy, misek i innych zwierzęcych akcesoriów . Poznaliśmy mieszkańców schroniska, zaprzyjaźniliśmy się, pospacerowaliśmy, wygłaskaliśmy i czekamy na następny raz.

Opiekun Wolontariatu Pani Katarzyna Kudlak, opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Magdalena Muńko.

• Rozgrywki szachowe

• We wtorek 29. listopada br. drużyna z naszej szkoły walczyła w Wojewódzkich Igrzyskach Szachowych szkół podstawowych w Sulechowie.

Reprezentowali nas godnie w składzie: Krzysztof Michalski, Antoni Jędrzejek, Kacper i Oskar Wojtowicz, Weronika Kotlarz oraz Iga Sakuta. Walczyliśmy dzielnie osiągając 11. miejsce wśród szkół podstawowych w całym naszym województwie!

Wielkie brawa dla naszych szachistów i gorące podziękowania i gratulacje dla Pani Katarzyny Kudlak i dla Pana Mariusza Kudlak za przygotowanie naszych uczniów do rozgrywek.

• Wycieczka do kina w Świebodzinie

• To pierwsza wycieczka do kina naszych pierwszaków i kolejna dla klasy drugiej i trzeciej. Popatrzcie na te uśmiechnięte buzie ... zadowoleni i szczęśliwi! Wychowawcy - Pani Małgorzata Dubiel; Pani Wanda Krasowska; Pani Anna Dominikowska

• LUBUSKIE NA SPORTOWO

• 22 listopada 2022 roku odbyło się czwarte z cyklu spotkań projektu LUBUSKIE NA SPORTOWO. Zadanie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych. Fiansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Lubuskiego - beneficjentem projektu jest Lubuska Federacja Sportu, a partnerem WOSiR Drzonków.

W dzisiejszym spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Krosna Odrzańskiego oraz ze Szkoły Podstawowej w Bytnicy

Po emocjonujących rozgrywkach w piłce nożnej, unihokeju oraz tenisie stołowym wyłoniono zwycięską szkołę - dzieci z Bytnicy wezmą udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 06 grudnia 2022 roku.

• Konkurs BRD

• Nasi uczniowie wzięli udział w Lubuskim Konkursie BRD, etap szkolny.

Pierwsza edycja tego konkursu odbyła się w roku szkolnym 2018/19, jednak została przerwana w roku 2020/21. Po dwóch latach przerwy na nowo wróciliśmy do rywalizacji.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV- VIII, którzy rozwiązywali test wiedzy dotyczący przepisów ruchu drogowego.

Celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w kraju poprzez popularyzowanie pośród młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpiecznych zachowań, a także umiejętności bezpiecznego poruszania się dostępnymi dla młodzieży pojazdami.