• Zaczarowana książka kucharska - Tygryski

• Bilingual Preschooler’s Enchanted Cookbook” - „Zaczarowana książka kucharska Dwujęzycznego Przedszkolaka”
            Celem projektu jest stworzenie „Zaczarowanej książki kucharskiej Dwujęzycznego Przedszkolaka”
            Dochód ze sprzedaży książki kucharskiej zostanie przeznaczony na dom dziecka położony na terenie województwa lubuskiego.
            zadaniem przedszkolaków i nauczycielek jest przygotowanie tradycyjnej potrawy nawiązującej do województwa lubuskiego z wykorzystaniem produktów regionalnych.

Wykonaliśmy Żurek z ziołami uznany jako tradycyjna potrawa województwa lubuskiego oraz Tradycyjne z naszej okolicy Budachowskie Pierogi Ruskie przy pomocy Pań z koła gospodyń wiejskich, a że chciało nam się pić wykonaliśmy również sok marchwiowy. Do naszych potraw pozyskaliśmy miód z lokalnej pasieki, chleb od Bochen Chleba, warzywa z Gospodarstwo TwójTarg, regionalną żarską kiełbasę, majeranek od Anielskie Ogrody, sery od Qzkosery. Zioła nazbieraliśmy podczas spaceru z Ekologicznego Parafialnego Ogrodu , przed rozpoczęciem gotowania oczywiście umyliśmy ręce i założyliśmy odpowiednie stroje, a to wszystko wykorzystując piosenki z platformy dwujęzycznego przedszkolaka.

• Kolejny sukces szachowy!

• Zmagania szachowe, w naszej szkole są wiodącym sportem, w którym dzięki zaangażowaniu Pani Katarzyny Kudlak nasi  uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki.

Tu nasi uczniowie z klasy III SP, którzy wrócili z zawodów z medalami.

Gratulujemy! Pani Kasi i naszym uczniom:

Emilii Hołocie

Aronowi Wasiliszynowi

Zuzannie Słowińskiej.

• Szachowe rozgrywki

• Krośnieńska Liga Szachowa 2022/2023 KATEGORIA "KRÓLEWSKA", należała do naszego kolegi, naszego ucznia i wychowanka - Jakuba Stępniaka ucznia klasy VI SP!!!

Jakub po raz trzeci stanął na podium!

Kuba gratulujemy i cieszymy się z Twoich sukcesów.

• Turniej matematyczny "JEDEN Z CZTERECH"

• 14 marca br. uczniowie klas ósmych (VIIIa i VIIIb) wzięli udział w konkursie matematycznym "Jeden z Czterech" wzorowanym na teleturnieju "Jeden z Dziesięciu".  To świetna powtórka przed zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty.

Uczymy się poprzez zabawę więc ta lekcja pod każdym względem była wyjątkowa!

Gratulujemy zwycięzcom :

Kacprowi Wojtowiczowi - klasa VIIIa

Oskarowi Wojtowiczowi - klasa VIIIa

Igorowi Bogackiemu - klasa VIIIa

Kacprowi Hołocie - klasa VIIIb.

Podziękowania dla Pań : Małgorzaty Nowak - Muchowskiej i Joanny Wasiliszyn, za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu :-)

• Pasowanie na czytelnika - 2022/2023

• Dnia 9 marca 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Witamy naszych pierwszaczków w czytelniczej braci.

Dziękuję za wizytę uczniom i wychowawczyni Pani Małgorzacie Dubiel.

• Sówki Mądre Główki-wizyta pani pielęgniarki.

• W ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu ,,Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy'' odwiedziła nas Pani Ewa - pielęgniarka. Dzieci wysłuchały opowiadania. o chorym Elemelku i o tym, jak go leczyli przyjaciele.Pani Ewa przypomniała dzieciom , jak dbać o zdrowie oraz o higlenę jamy ustnej. Bardzo dziękujemy za ciekawe i miłe spotkanie.

• Dzień Kobiet Tygryski

• „Chociaż mało latek liczę,
            Dzisiaj Paniom i koleżankom moim życzę,

Aby szczęściem samym żyły,
            Dobrym zdrowiem się cieszyły.”

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z grupy Tygryski  przygotowały dla Pań i dziewczynek występ słowno–muzyczny składający się z wierszy, tańca i piosenki. Po występie chłopcy złożyli życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom wręczając upominki.

• Mali Odkrywcy / Dzień Kobiet

•  "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

I pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dzień bez kłopotów i bez trosk.

Dużo radości.

• ,,Dzień Kobiet''-Sówki Mądre Główki

• ,, ..bo z dziewczynami nigdy nie wie,oj nie wie się...."

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z naszej grupy składali życzenia, kwiaty oraz drobne upominki dziewczynkom i swoim Paniom, za które serdecznie dziękujemy.

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

I pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dużo radości dla mamy, Pani, dla dziewczynek.

W domu, w przedszkolu ,na wycieczce.

Każdego dnia dobry uczynek- to jest od chłopców upominek"

• BÓG W MOJEJ OKOLICY ...

• Zakończyliśmy konkurs fotograficzny, którego koordynatorem był ks. Marcin Majewski.

Ogrom pracy, który do nas spłynął postawił przed komisją trudne zadanie... wybraliśmy zwycięzców i tych wyróżnionych (protokół poniżej).

Wszystkim gratulujemy, a nagrodzonych i wyróżnionych zapraszamy na uroczystość podsumowującą konkurs - 23 marca 2023 roku o godzinie 10.00.

Protokol-z-posiedzenia-Komisji-Konkursu-Fotograficznego.pdf

• "Bóg w mojej okolicy"

• Dotarły już wszystkie prace na konkurs fotograficzny ”Bóg w mojej okolicy”. Teraz do pracy zabiera się komisja konkursowa. Wyniki już niebawem.

Dziękuję za pomoc:

Dorota Czudowska z Sejm i Senat RP