• Wycieczka do Biskupina, Żnina i Pobiedzisk

• Uczniowie klas 1-3 SP w Bytnicy , wybrali się na całodniową sobotnią wycieczkę w trzy bardzo urokliwe miejsca.

Chociaż pogoda płatała figle, to humory jak można zobaczyć na zdjęciach, dopisywały.

• Wycieczek czar ...

• Dnia 23.05 klasa IV,V i VI odwiedziły bunkry MRU, które stanowią unikat na skalę europejska. Zwiedzanie podziemnych korytarzy było podszyte dreszczykiem emocji. Na zakończenie wojskowej przygody uczniowie przejechali się pojazdem opancerzonym i nabrali sił przy ognisku. Kolejnym etapem wycieczki był Park Dinozaurow w Nowinach Wielkich, tam podziwialiśmy piękno prehistorycznych gadów.

Wycieczka należy do udanych,uczniowie wysiadali z autokaru z uśmiechem na twarzach.

Cieszymy się, że możemy znowu podróżować!

• Zawody lekkoatletyczne w Gubinie

• Nasi uczniowie wystartowali w zawodach lekkoatletycznych ? Gratulujemy wszystkim uczestnikom startu, a Oskarowi Szymczakowi z klasy 5 SP składamy szczególne gratulacje za zajęcie 3 miejsca!.

• 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

• Uczniowie klasy 7b (wychowawca Pani Barbara Święs), przygotowali krótki apel z okazji Święta Flagi.

Zwieńczeniem apelu był przepięknie wykonany Taniec Flagi ... wzruszeniu i oklaskom nie było końca!

Pięknie!

Zapraszam do obejrzenia filmu

• Dzień Dziecka/ Tygryski

• Już niedługo, już za parę chwil, ten szczególny dzień! My uczciliśmy go nieco wcześniej, ale pragniemy również złożyć życzenia wszystkim dzieciom tym dużym i tym małym ❤️

Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się, śmiej

I kochaj tak jak dziecko i serce dziecka zawsze miej!

Niech Ci się spełnią pragnienia, niech słonko zawsze świeci,

Przyjmijcie od nas te skromne życzenia ❤️

• Mali Odkrywcy/ Dzień Afryki

• W Afryce

Siedzę dziś w domu,

deszcz ciągle kapie,

pojadę w podróż palcem po mapie.

Chętnie wybiorę się do Afryki,

żeby się przyjrzeć zwierzętom dzikim.

E.Kozyra-Pawlak

• Mali Odkrywcy/ Światowy Dzień Pszczół i wizyta Pana Dominika, pszczelarza ze Strugi

• „Skąd bierze się miód”

Niesamowity dzień, pełen wrażeń wzrokowych i smakowych.

Odwiedził nas Pan Dominik Dominikowski - pszczelarz ze Strugi.

Dziękujemy serdecznie za podzielenie się swoją wiedzą i pasją. Ogrom wiedzy przekazanej dzieciom wzbudził nasz podziw i szacunek.

Nasz profesjonalnie przygotowany gość pokazał nam ul edukacyjny oraz ul w którym były prawdziwe pszczółki. Obserwowaliśmy rój z bliska ( zachowane bezpieczeństwo ), szukaliśmy królowej oznaczonej kropeczką. Zobaczyliśmy strój pszczelarza, przybory potrzebne w codziennej pracy   ( ramka, dłuto, dymka i inne ). Zdobyliśmy wiele ciekawych informacji  i ciekawostek z życia pszczół, czym się żywią, jak spędzają zimę,  jak powstaje  miód oraz dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka.  Oraz wiele innych pożytecznych informacji. Spotkanie zakończyło się degustacją   przepysznego i zdrowego miodu.

Słodki, zdrowy, istny cud

Bomba witaminowa - to jest miód !!!

• Święto Narodowe Trzeciego Maja - Święto Konstytucji

• W tym jakże ważnym dla nas dniu gościliśmy podczas uroczystego apelu gości : Pana Sebastiana Bartczaka - Wójta Gminy Bytnica oraz Pana Łukasza Wojciechowskiego - pracownika Nadleśnictwa Bytnica.

Apel przygotowali uczniowie klasy 6 SP - wychowawca Pani Patrycja Pierzchalska.

Nasi goście wręczyli upominki i nagrody za udział w konkursie z okazji Święta Ziemi, który zakończył się 25 kwietnia br.

Gratulujemy nagrodzonym.

• Mali Odkrywcy/Święto Polskiej Niezapominajki - Święto Życzliwości

• Choć jest skromna i mała

To jej uroda jest niebywała