• Pierwsze organizacyjne spotkanie Rady Rodziców

• 26 września 2022r. podczas spotkania z Radą Rodziców ZE w Bytnicy, Rodzice wybrali zarząd RR:

przewodnicząca - Pani Magdalena Pawłowska

zast. przewodniczącej Pani Magdalena Kotlarz

sekretarz - Pani Aneta Maryniec.

Serdecznie gratulujemy!

Podczas spotkania Rady Rodziców, przedstawiciele oddziałów i klas ustalili:

1.Składka na Radę Rodziców wynosi 50zł. Składka płacona jest jednorazowo na rok szkolny (od rodziny).Pieniądze wpłacamy na konto Rady Rodziców : Bank Spółdzielczy Krosno Odrzańskie – 94 9656 0008 0009 4995 2000 0001.

Składkę na Radę Rodziców można także zostawiać w sekretariacie.

Pieniądze zostaną przekazane przewodniczącej Rady Rodziców Pani Magdalenie Pawłowskiej.

2.Rada Rodziców pozytywnie zaopiniowała harmonogram dni wolnych od zajęć dydaktyczno wychowawczych tj.:

14.10.2022r.,

31.10.2022r.,

02.05.2023r.,

23,24,25.05.2023r.,

09.06.2023r.

W tych dniach dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze.

3.Rada Rodziców uchwaliła Program Wychowawczo Profilaktyczny na rok szkolny 2022/2023, który zostanie udostępniony na stronie internetowej szkoły.

• Takie rzeczy tylko u nas :-D

• Escape room!

Uczniowie klasy 8a i 8b zmierzyli się dzisiaj w rozgrywkach matematyczno - chemicznych.

Pani Joanna Wasiliszyn i Pani Małgorzata Nowak Muchowska przygotowały scenariusz dzisiejszego wydarzenia.

Cel był jeden: rozwiązać wszystkie zadania i dostać się do skrzyni ze skarbem.

Jako pierwsi szyfr złamali uczniowie klasy 8b!

Jedną z nagród było wykonanie doświadczenia chemicznego w pracowni chemicznej EMPIRIUSZ, którą otrzymaliśmy z programu #LaboratoriumPrzyszłości.

Gratulujemy uczniom sukcesu! a Pani Joannie Wasiliszyn oprawy oraz pomysłu, który połączył dobrą zabawę z współpracą zespołową oraz wykorzystaniem już zdobytej wiedzy.

• Szkolny Klub Wolontariatu

• ruszył dziś z pomocą pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytnicy... z uśmiechem i zaangażowaniem pomagali rozładować dary żywnościowe dla potrzebujących.

Nasi wolontariusze:

klasa 8a - Weronika Kotlarz, Iga Sakuta, Kacper Wojtowicz, Amelia Święcik, Paweł Kotarba, Bartosz Mietlicki

klasa 8b - Lena Miler, Krzysztof Michalski.

Opiekunem SzKW jest Pani Katarzyna Kudlak, opiekę nad uczniami podczas akcji sprawowała Pani Agnieszka Stoczewska.

• Aktywna przerwa !

• Mówimy stanowcze NIE - nudzie na przerwach, korzystaniu z telefonów i innych urządzeń elektronicznych.

Od 26 września spędzamy przerwy aktywnie na boisku szkolnym. Inicjatorem akcji są uczniowie klasy 6 i 7 SP, koordynatorem akcji jest Pani Beata Sebastianowicz.

• Wyjazd do Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego

• Nasi uczniowie na zaproszenie Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego udali się na wycieczkę.

Edukacja przyrodnicza połączona z pięknymi widokami przyrody bardzo przypadła do gustu.

Wyjazd zorganizowała opiekun Koła Przyrodniczego Pani Katarzyna Kudlak, opiekunem wycieczki była Pani Magdalena Muńko.

• Sprzątanie Świata

• W piątek 16 września cała szkoła wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. Dzień rozpoczęliśmy apelem edukacyjnym, a potem wszystkie klasy wyruszyły w teren ze swoimi opiekunami, młodsi pracowali w otoczeniu szkoły, starsi wyruszyli w różnych kierunkach m.in drogą na Głębokie, na tartak, w stronę PKP, na cmentarz i boisko sportowe.

Wsparło nas w akcji Nadleśnictwo Bytnica zaopatrując uczniów w worki na śmieci, rękawiczki i słodki poczęstunek oraz organizując wywóz worków.

Uzbieraliśmy razem 6 dużych worków 100l, 37 worków 60l oraz 32 worków 20l.

Uczniowie do końca września wykonują prace plastyczne związane z Akcją Sorzątania Świata, które wyeksponowane zostaną w holu szkoły.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• To był wyjątkowy dzień sla nas wszystkich. Po gorącej dyskusji wyborczej wszystkich kandydatów na przewodniczących Samorządu Uczniowskiego, uczniowie zagłosowali an wybranego przez siebie kandydata.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniów reprezentują:

Lena Czabator - przewodnicząca

Weronika Kotlarz - zastępca przewodniczącej

Bartosz Mietlicki - sekretarz.

Gratulujemy wybranym oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkolnego środowiska.

• NARODOWE CZYTANIE

• "Ballady i romanse" A.Mickiewicza zostały wydane 200 lat temu w Wilnie

Zbiór ten zapoczątkował polski romantyzm. W tym roku właśnie to dzieło zostało wybrane do 11. Narodowego Czytania.

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa. Nauczyciele, uczniowe i zaproszeni goście: Wójt Gminy Bytnica Pan Sebastian Bartczak; Sekretarz Gminy Pani Grażyna Fieńko; Przewodniczący Rady Gminy Pan Tomasz Kotlarz; Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Pawłowska; Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica Pan Piotr Niemiec; Komendant Gminny ZOSP w Bytnicy Pan Wojciech Gębka; Pani Irena Słowińska pracownik OPS; oraz Pani Alicja Święcik przeczytali w sumie 4 ballady : "To lubię", "Lilie", "Świtezianka" i "Pani Twardowska".

Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiedzialna była Pani Edyta Wrotniewska; piękne dekoracje przygotowały Pani Patrycja Pierzchalska; Pani Magdalena Muńko oraz Pani Agnieszka Stoczewska.

Oprawę fotograficzną zapewniła Pani Natalia Magdziarz Skórzewska.

Wykorzystano sprzęt otrzymany w ramach programu rządowego #laboratoriumprzyszłości.